Kiliminės plytelės – komercinių patalpų užkariautojos

2022-06-10

Daugybę metų kilimai laikomi jaukumo simboliu namuose ar kitose erdvėse.  Kilimai patalpoms suteikia išskirtinio žavesio, gali tapti interjero akcentu arba nepastebimai į jį įsilieti. Deja, įprasta kiliminė danga ne visuomet praktiškas sprendimas. Ar yra išeitis, norintiems kiliminės dangos be jai būdingų trūkumų? „Solido“ ekspertai atsako – taip. Kiliminės plytelės – puikiausia alternatyva įprastoms kiliminėms dangoms, tačiau turinti gerokai daugiau privalumų.

Kodėl kiliminės plytelės, o ne kilimas?

Visų dangų pasirinkimo kriterijai tie patys – praktiškumas ir estetika. Kiliminių plytelių dangos atrodo itin šiuolaikiškai,  gali būti vienspalvės arba pačio įvairiausio dizaino – raštais, kelių spalvų ar su piešiniais, todėl atliepia įvairių klientų poreikius.

Kiliminių plytelių dangą galima rinktis įvairioms patalpoms, tačiau tai vienas geriausių sprendimų – komercinėms erdvėms. Kodėl ne paprastas kilimas? Tokia kiliminė danga gali būti prilyginama klasikiniam kilimui, tačiau ji gaminama ne rulonais, o klientui paruošiama ir supjaustoma plytelėmis. Kiliminių plytelių pagrindas, skirtingai nei ruloninės kiliminės dangos, yra bitumas arba PVC, armuotas stiklo pluošto tinkleliu. Kiliminės plytelės, lyginant su rulonine kilimine danga, turi privalumų transportavimo, kiekių planavimo bei dangos pakeitimo prasme.

„Daug laiko praleidžiant ofise atsitinka įvairiausių dalykų. Gali išsipilti kava, o dėmė būti pastebėta po kelių dienų. Taip pat dėl aplaidumo danga gali būti pažeista ir mechaniškai. Tokiu atveju su rulonine danga būtų prasti popieriai, nes reikėtų viską keisti arba ieškoti kitų sprendimų. Juk vieną plytelę ar kelias yra gerokai paprasčiau pakeisti“, – pasakoja „Solido“ direktorius Rokas Kaknevičius.

Nereikėtų baimintis ir dėl kiliminių plytelių išvaizdos pakitimų. Jeigu komercinėse patalpose būtų standartinis, pakankamai minkšto plauko kilimas, jis greitai išsigulėtų, išsivaikščiotų ir nebeatrodytų kaip naujas. Su kiliminėmis plytelėmis šios problemos nebus. Kiliminių plytelių tekstūriškumas yra kitoks, nes specialiomis technologijomos gaminamas kiek įmanoma kietesnis siūlas. Dėl šios priežasties ant tokios dangos drąsiai galima vaikščioti su avalyne ir nebijoti, jog jau po savaitės danga pakis neatpažįstamai.

Praktiškumas ir estetika viename

Įprastai žmonės ieškodami tinkamos grindų dangos apsvarsto ne vieną variantą, o vėliau skaičiuoja, kuri danga turi daugiau privalumų. Deja, kiliminės plytelės dažnai dėl nežinojimo priskiriamos įprastų kilimų kategorijai ir ne visuomet yra teisingai įvertinamos. Bet, ar žinojote, jog kiliminės plytelės gali prisidėti prie mūsų sveikatos gerinimo ir net produktyvesnio darbo?

Anot „Solido“ eksperto R. Kaknevičiaus, kiliminės plytelės turi pranašumą prieš kitas grindų dangas dėl savo akustinių savybių.

„Šiais laikais ofisuose dirba daug žmonių ir tikrai ne visi turi savo kabinetus, atskiras erdves, todėl dažnai net ir vienoje patalpoje nuolatos vyksta veiksmas. Kiliminių plytelių dangos paviršius yra gerokai minkštesnis, lyginant su kitomis grindų dangomis, todėl įvairūs garsai yra sugeriami. Dirbant net ir šimtui žmonių vienoje erdvėje, pritaikius kompleksinius akustinius sprendimus su kiliminėmis dangomis, patalpoje galima užtikrinti produktyvų darbą, komfortą ir tylą“, – dėsto mintis R. Kaknevičius.

Ir tai ne vienintelė teigiamai vertinama kiliminių plytelių savybė. Tam tikros rūšies kiliminės plytelės gali būti pasirenkamos ir dėl vidaus patalpų oro kokybės gerinimo.

Tokia danga itin populiari tarp didžiųjų pasaulio įmonių – „Nike“, „Reebok“, „Tesla“ ir kt. Šios didžiosios ir, žinoma, daugybė kitų įmonių didelį dėmesį skiria darbo aplinkai, todėl ir kilimines plyteles renkasi tokias, kurios valo orą. Ant laminato arba PVC dangų visos dulkės „vaikšto“ paviršiumi, tarsi tokiais gumulais, o šie kilimai tiesiog prikabina prie savęs tas dulkes.

Tai yra tas pats kilimo siūlas, tačiau jis apdirbamas specialia technologija – kai dulkės nusileidžia ant kilimo, jos prikimba ir nebėra paleidžiamos į aplinką. Lyginant su laminatu arba PVC dangomis, tokios kiliminės plytelės iki 20 kartų sumažina patalpose esančių smulkių dulkių koncentraciją. Tai ypač naudinga, jeigu patalpose yra alergiškų ar astma sergančių žmonių.