Kaip kloti vinilines grindis – kuo skiriasi klijuojamos ir Click dangos?

2020-05-05

Turite klausimų? Susisiekite

Vinilo grindų danga yra tvirta, atspari ir universali, tinka įvairios paskirties patalpoms bei įdomiems interjero sprendimams, bet tik tuo atveju, jeigu yra tinkamai sumontuota. Kadangi vinilinės dangos gali būti dviejų tipų: klijuojamos ir su Click užraktu, šiame straipsnyje apžvelgsime abiejų dangų montavimo subtilybes.

Klijuojamos vinilinės grindys gali būti montuojamos ant bet kokio lygaus, tvirto ir sauso paviršiaus: betono, cementinio ar  gipsinio skiedinio pagrindo, OSB plokštės, faneros ar kt. pagrindo. Jeigu pagrindas nėra itin lygus, jį reikia šlifuoti ar lyginti su specialiomis priemonėmis (betono pagrindui – remontiniu mase, OSB plokštei – medžio glaistu). Tvarkingai paruoštas pagrindas yra nugruntuojamas giluminiu gruntu.

Sekantis ir svarbiausias žingsnis yra – išlyginamojo mišinio liejimas. Nesvarbu, kad jūsų pagrindas vizualiai atrodo lygus – išlyginamajį mišinį pilti yra būtina. Pagrindė šio mišinio funkcija yra užpildyti atviras betono poras.  Jeigu dangos bus montuojamos tiesiogiai ant betono, be išlyginamojo mišinio, pirmuosius naudojimo metus dangos atrodys tvarkingai. Vėliau pradės reflektuoti į atviras betono poras ir taps nelygios (įgaus celiulito išvaizdą).

Turint tvarkingai paruoštą pagrindą, išlyginamasis mišinys liejamas tik apie 2 mm storio sluoksniu. Tai tikrai „neišpūs“ jūsų biudžeto skirto grindų dangų montavimui, tačiau leis džiaugtis gražiomis grindimis ne vienerius metus.

Išdžiūvus išlyginamąjąm mišiniui iki 2,5 proc. santykinės drėgmės,  rekomenduojama jį šlifuoti su betono šlifavimo mašina. Vėliau pagrindas tvarkingai išsiurbiamas ir vėl nugruntuojamas giluminiu gruntu.

Atlikus visus išvardintus veiksmus, pagrindas yra visiškai paruoštas vinilinių dangų klijavimui. Primename, kad prieš montuojant dangas, vinilinės lentelės turi pabūti patalpoje apie 48 val. Dangos prisitaiko prie kambario temperatūros ir taip sumažėja tarpelių atsiradimo tikimybė. Klojimui tinkamiausia 18-25°C temperatūra.

Vinilinės dangos yra klijuojamos prie pagrindo su lanksčių dangų klijais. Kiekvienas dangų gamintojas turi rekomenduojamų klijų sąrašą, kuriuo ir reikėtų vadovautis. Lentelės  klijuojamos nuo kambario vidurio į skirtingas puses  „nuo savęs“ . Greta klojama plytelė su maksimalia jėga stumiama prie jau sudėtos eilės.

Suklijuotos dangos suvoluojamos statybiniu volu, kad neliktų nei vieno nepriklijuoto plotelio. Ant dangų vaikščioti ir jas plauti rekomenduojama po 48 val. Vinilinių grindų klojimas iš pažiūros yra paprastas ir nesudėtingas darbas, tačiau tam, kad grindys būtų paklotos lygiai bei sukurtų reikiamą stabilumą, rekomenduojame pasitelkti patyrusių meistrų pagalbą.

Jeigu norite namuose montuoti vinilines dangas, tačiau neturite itin lygaus pagrindo arba norite dėti ant senų grindų, tuomet tam puikiai tiks dangos su CLICK užraktu. Kadangi šios dangos montuojamos plaukiojančiu būdu (kaip laminatas),  galėsite jas susimontuoti patys – be meistrų pagalbos.

Kaip ir klijuojamos, taip ir su užraktu, dangos turi būti montuojamos ant kiek galima lygesnios, stabilaus ir tvirto pagrindo. Montuojant ant plytelių, siūloma užglaistyti plytelių siūles. O kiliminė danga yra netinkamas pagrindas vinilinėms dangoms. Ją reikia demontuoti.

Click dangos būna dviejų tipų: standartinės, po kurių pagrindu klojamas atskiras paklotas arba lentelės su integruotu paklotu (paklotas priklijuotas prie kiekvienos lentelės). Šios dangos yra greičiau montuojamos, kadangi nereikia atskirai kloti ir pjaustyti pakloto.

Dažnai sulaukiame klausimo ar paklotas išvis reikalingas. Vienareikšminkai taip, kadangi jis atlieka kelias svarbias funkcijas:

  1. Suteikia pagrindui lygumo ir stabilumo,
  2. Slopina vaikščiojimo ir smūgių garsus,
  3. Mažina slidumą tarp pagrindo ir dangos.

Kadangi pačios dangos yra lanksčios, labai svarbu, kad paklotas būtų itin plonas – apie 1,5 mm. Storesnis paklotas yra ir minkštesnis, to pasekoje, vaikštant dangos pradės linguoti, išsiners arba bus sulaužytas užraktas.

Vaikščioti ant dangų ir džiaugtis gautu rezultatu galima iškart baigus montavimo darbus.