Grindų dizainų įvairovė – kaip išsirinkti?

2021-09-01

Turite klausimų? Susisiekite

Naujo būsto įrengimas ar seno atnaujinimas – visiems suteikia daug džiaugsmo ir iššūkių. Vienas jų – grindys. Pasiūla didžiulė, tad natūralu, jog akį patraukia ne vienas katalogų puslapiuose nugulęs dizainas. Nors grindų dizainų pasirinkimas ne iš lengvųjų, tačiau į jį reikėtų pažvelgti atsakingai. Grindys yra svarbi būsto stiliaus dalis, kuri gali padėti tašką bendram interjero tonui arba atvirkščiai – padiktuoti elementus, kurie prie vieno ar kito dizaino derėtų kaip bendra visuma.

Vinilinė danga – populiarus ir ilgaamžis sprendimas. Tokia danga gali būti naudojama įvairios paskirties erdvėse, nes jų pasirinkimo galimybės – itin plačios. Šiuo metu populiariausiais vinilinės grindų dangos dizainais galima įvardinti medžio imitaciją, klasikinę eglutę (herringbone), „chevron” eglutę ir plytelių imitaciją.

Medžio imitacija – išsiilgusiems šilumos ir jaukumo pojūčio

Medžio imitacijos grindys gerbėjų turi bene daugiausiai. Tokia danga tinka įvairioms erdvėms ir interjerams. Medžio akcentai vidaus patalpoms įneša jaukumo ir šilumos, o solidesniuose interjeruose tampa prabangos ir kokybės ženklu.

Medienos imitacijos dizainų populiarumo viršūnėje dažniausiai karaliauja natūralaus arba balinto ąžuolo raštai. Kodėl? Įprastai ąžuolo imitacijos danga nėra įnoringa ir dera su įvairiais interjero stiliais.Vis tik ekspertai pataria aklai pirštu į dizainą dėl mados tendencijų nebesti – reikėtų atsižvelgti į savo poreikius, patalpų išdėstymą, sienų apdailą. Šviesesni ir pilkesni atspalviai didina erdvę, tamsesni ir intensyvūs – mažina.

Nors vinilinė danga nėra tikras medis, tačiau vizualiai nenusileidžia jam. Gamintojai stebina subtiliai atkartotais netaisyklingais medžio raštais, kurie atrodo tarsi tiesiai iš gamtos. „Solido“ gausu kontrastingų medžio imitacijos dizainų, kurie atliepia įvairius klientų poreikius.

Eglutė  – atgimusi klasika įdomiems sprendimams

Klasikiniai elementai interjeruose yra naudojami nuo senų laikų, o eglutės rašto grindys nėra naujovė, kuri mus pasiekė tik šiomis dienomis. Eglutės rašto grindys puošia daugybę istorinių pastatų, rūmų ir meno galerijų, o šiandien šie dizainai išgyvena atgimimą ir tam yra net kelios priežastys.

Toks grindų dizainas suteikia klasikos pojūtį, gali tapti įspūdingu akcentu moderniems namams ir prabangos prieskoniu kuklesniems interjerams. Eglutės dizainas neįspaudžia į standartinius rėmus – galima pasitelkti savo vaizduotę ir įgyvendinti įvairias idėjas.

Šio dizaino grindų grožis geriausiai atsiskleidžia didesnėse erdvėse, tačiau tai nėra taisyklė. Mažesnėms erdvėms eglutės raštas taip pat suteiks subtilumo, jaukumo ir tuo pat metu žaismingumo.

UAB „Solido group” gali pasiūlyti net 18 skirtingų klasikinės eglutės (herringbone) dizainų, kurie puikiai tiks tiek buitiniam, tiek komerciniam naudojimui ir 12 „Chevron” eglutės dizainų, kurie dvelkia elegancija.

Plytelių imitacija – prijaučiantiems minimalizmą

Lietuvoje plytelių imitacijos danga dažniau klojama virtuvės arba prieškambarių erdvėse ir rečiau pasirenkama svetainės ar miegamojo grindims. Vis tik tokios galimybės iš karto tikrai nereikėtų atmesti. Tokia danga – geriausias pasirinkimas, norintiems nukreipti dėmesį ne į grindis, o į kitas interjero detales.

Plytelių imitacija klotos grindys atrodo itin šiuolaikiškai, o toks sprendimas dažniausiai sudomina klientus, kuriems prie širdies minimalistinis, urbanistinis stilius. Tokios grindys, kitaip nei medžio imitacijos – nepridės šilumos. Įprastai tai būna jau iš anksto apgalvotas, taktinis ėjimas, kuriuo siekiama grindis bei sienas palikti neutralias, o šilumos ir jaukumo įnešti visai kitais būdais – baldais, paveikslais, gėlėmis ar kitomis interjero detalėmis.

„Solido group” turi net trisdešimt du skirtingus plytelių imitacijos pasirinkimus ir primena, jog šiuo metu vyrauja neperkrauti spalvomis ar detalėmis dizainai. Margos plytelių imitacijos užleido pozicijas santūrioms, vienspalvėms. Klientų dėmesį dažniausiai patraukia pilki atspalviai arba itin šviesūs, kreminiai grindų dangos tonai.