Amžina dilema – tamsios ar šviesios grindys?

2021-10-15

Išsirinkus vinilinių grindų dizainą, lieka dar viena atsakinga užduotis – tinkamas atspalvis. Iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti, jog pakaks atrasti širdžiai mielą spalvą, bet „Solido“ ekspertai pataria į šią užduotį nežvelgti pro pirštus. Grindys, sienos ir visas interjeras turi sudaryti nuoseklią visumą, o ne priminti chaosą.

Viena svarbiausių taisyklių – išsigryninti poreikius

Grindų spalvos pasirinkimas turėtų būti itin atsakingas. Tai ne sienų spalva, kurią tik sumanius galima per pusdienį perdažyti ir ne užuolaidos, kurias be vargo pakeisite vos tik atsiradus naujai kolekcijai. Vinilinės grindys – ilgaamžis sprendimas, todėl nerekomenduojama vadovautis spontaniškomis nuotaikomis. Vienas svarbiausių „Solido“ patarimų – išsigryninti savo poreikius ir ieškoti grindų atspalvio jau turint viziją.

Jeigu jau žinote, kaip atrodys sienos, kokie baldai bus patalpose, tuomet grindų atspalvio pasirinkimą gali palengvinti tam tikri elementai, kurie bus akcentais. Galbūt turite baldų audinio arba užuolaidų pavyzdį arba esate išsirinkę sienų atspalvį. Tokios smulkmenos gali gerokai prisidėti prie sėkmingos vinilinių grindų atspalvio paieškos – bus paprasčiau suprasti, kokie kontrastai sukuria tokią visumą, kokios tikitės

Turėkite omenyje, jog grindų atspalvis keisis dienos eigoje – esat natūraliai dienos šviesai, vakaro prietemai ir įjungus apšvietimą. Viena ir ta pati grindų spalva gali atrodyti visiškai skirtingai, todėl apsvarstykite, kokie atspalviai jums priimtiniausi visais šiais atvejais, o kilus klausimams dėl vinilinės dangos reagavimo į skirtingus šviesos šaltinius, visuomet drąsiai teiraukitės UAB „Solido group“ specialistų

Erdvės ir vyraujančios spalvos gali sufleruoti pasirinkimą

Ne paslaptis, jog grindų atspalvis daro didelę įtaką erdvės pojūčiui ir suvokimui. „Solido“ turi pačių įvairiausių vinilinės dangos atspalvių, tačiau primena, jog tamsios spalvos, tokios kaip riešuto, kaštono, šokolado ar tamsaus akmens kiek mažina erdvę, o šviesaus ąžuolo, balintos pušies ar marmuro atspalviai – didina. Tokios grindys itin tiks patalpoms, kurios yra ne tik mažos, bet ir apstatytos įvairiais baldais. Šviesūs tonai neutralizuoja tai ir erdvė vizualiai neatrodo pernelyg apkrauta.

Tiesa, rekomenduojama atkreipti dėmesį ne tik į pačią erdvę, bet ir langus. Jeigu langai dideli ar net iki pat žemės, tuomet tamsesnių atspalvių tikrai neverta bijoti – grindims teks itin daug šviesos, tad net mažėsnės erdvės stipriai vizualiai nesumažins. Jeigu langai mažesni ir į patalpą patenka itin mažai dienos šviesos, verčiau tamsių atspalvių vengti, nes tuomet net ir didelė patalpa iš pažiūros gali atrodyti gerokai mažesnė.

Taip pat reikėtų žinoti, jog galutiniam vaizdui daug įtakos turi vinilinių grindų ir sienų bendra gama. Šviesios grindys, sienos ir lubos – sukuria didžiulės erdvės pojūtį, bet dėl šviesių atspalvių pertekliaus juntamas šaltis, o šviesios grindys ir lubos, bet tamsios sienos išryškina kambario kontūrus ir vizualiai paaukština sienas. Tamsių atspalvių grindys ir šviesios sienos bei lubos sukuria kontrastą. Tai padaro erdvę įdomesne ir dažnai suteikia jai pločio. Tamsios grindys ir sienos bei šviesios lubos – retas ir prieštaringai vertinamas derinys. Tokia erdvė gali priminti tamsų sandėlį, bet tikrai ne visuomet. Šviesūs kambario akcentai ir baldai gali tapti išskirtiniu prieskoniu, o tokia interjero visuma dvelkti originalumu.

Grindų spalva – neatsiejama nuo namų atmosferos

Nors vinilinių grindų dizaino ir spalvos pasirinkimą dažniausiai diktuoja bendras tam tikros erdvės interjeras, tačiau reikėtų nepamiršti ir to, jog spalvos taip pat kuria atmosferą ir nuotaiką. Tai ypatingai svarbu, jeigu kalbama apie namų erdvę. „Solido” ekspertai rekomenduoja, renkantis grindų atspalvį apsvarstyti ne tik tai, kaip įsivaizduojate patalpų visumą, bet ir, kokios atmosferos bei pojūčio namuose tikitės.

Šviesių tonų grindys patalpose sukuria saulės ir šviesos žaismą, todėl tikėtina, jog bus juntama itin teigiama atmosfera. Pasteliniai ir balti atspalviai be abejonės prideda patalpoms švaros pojūčio ir tuo pat metu iššaukia atvirumą, nuoširdumą. Žmonėms, kuriems itin svarbi ramybė ir vidinė harmonija, vienas geriausių pasirinkimų – pilki atspalviai. Gamtos mylėtojai, kurie namų aplinka siekia sukurti jaukumo pojūtį, niekuomet neprašaus pasirinkę rudus, rusvus ar kitus žemiškus tonus. Norintiems visuomet jausti prabangą, patariama apsvarstyti apie itin tamsios, beveik juodos spalvos grindis. Tai drąsus sprendimas, tačiau visuomet dvelkiantis aukšta klase ir sukuriantis nepamirštamą įspūdį.