Įrengimas ir priežiūra

#

Turite klausimų? Susisiekite

Šiuolaikinės vinilo dangos gamybai naudojamos moderniausios technologijos, tad ji išsiskiria praktiškumu ir puikiu estetiniu vaizdu. Vinilas gali imituoti medį, akmens dangą ar net keramines grindų plyteles, bet neturi šioms dangoms būdingų nepageidaujamų savybių. Tiesa, „Solido“ primena, jog maksimaliai geram rezultatui būtinas tinkamas dangos sumontavimas. Pagal montavimo būdą vinilas skirstomas į klijuojamą ir su Click užraktu.

Svarbiausias žingsnis – lygus paviršius

Nepriklausomai nuo vinilo dangos tipo, itin svarbus pagrindo paviršiaus lygumas. Tiesa, jei pasirinkta klijuojama danga, šis etapas jokiais būdais negali būti atliktas atmestinai. Klijuojama vinilinė danga prisitaiko prie pagrindo ir atkartoja jo nelygumus, tad laikui bėgant jie gali pasimatyti ir imituoti „celiulitą“, o toks vaizdas tikrai nedžiugintų.

Klijuojamos vinilinės grindys gali būti montuojamos ant bet kokio lygaus, tvirto ir sauso pagrindo. Renkantis “Solido” meistrus klojimo darbai vykdomi prieš paskutinį sienų dažymą. Jei klojimo darbus reikia atlikti po sienų dažymo darbų, klientas prisiima visišką atsakomybę už galimus sienų pažeidimus, atsiradusius dangų klojimo metu.

Esant didesniems nelygumams būtina pagrindą šlifuoti ar lyginti specialiomis priemonėmis. Jų pasirinkimą lemia pagrindo tipas: betono pagrindas lyginamas remontine mase, o OSB plokštės – medžio glaistu. Kruopščiai paruoštas pagrindas turi būti gruntuojamas giluminiu gruntu. Kitas žingsnis – išlyginamojo mišinio liejimas.

Ar šiuos žingsnius galima praleisti, jei pagrindas atrodo praktiškai idealus? Nors darbų eiga kiek kitokia,  lygaus pagrindo užtikrinimas – būtinas. „Plika akimi“ tam tikri nelygumai gali būti sunkiai įžiūrimi, tačiau net ir minimalios duobutės gali pakenkti galutiniam darbo rezultatui, tad taip palikti jų nerekomenduojama. Prieš atliekant paviršiaus lyginimo darbus, būtina viską išsiurbliuoti, kad neliktų dulkių, statybinių likučių ar kitų nešvarumų. Kiti etapai – paviršiaus gruntavimas ir glaistymas.

Išlyginamasis mišinys garantuos nedidelių nelygumų pašalinimą. Jo storis gali siekti iki 2-3 mm. Kokį glaistą pasirinkti? „Solido“ pataria visuomet vadovautis vinilo dangos gamintojo rekomendacijomis, o įsigijus tinkamą mišinį jį vertėtų naudoto pagal instrukcijas. Padengus visą paviršių glaistu ir jam išdžiuvus iki 2,5 proc. santykinės drėgmės,  rekomenduojama jį šlifuoti su betono šlifavimo mašina. Vėliau pagrindas tvarkingai išsiurbiamas ir vėl nugruntuojamas giluminiu gruntu.

Vinilo klijavimas – ką būtina žinoti?

Pasirūpinus lygiu grindų pagrindo paviršiumi, lieka ne mažiau svarbus etapas – klijavimas. Tiesa, reikėtų žinoti, jog vinilinės dangos itin jautrios temperatūrų skirtumams, tad prieš montuojant šią dangą, ji patalpoje turėtų būti bent 48 val., kad pasiektų kambario temperatūrą.  Patalpos temperatūra turėtų būti ne mažesnė kaip 18-20 °C  šilumos, o drėgmė – neviršyti 60 proc. Jeigu įrengtas grindų šildymas, būtinai jį išjunkite likus bent 3-4 paroms iki vinilo dangos klijavimo ir neskubėkite iš karto po montavimo įjungti – palaukite bent 3 paras.

Vinilinės dangos yra klijuojamos prie pagrindo su lanksčių dangų klijais. Kiekvienas dangų gamintojas turi rekomenduojamų klijų sąrašą, kuriuo ir reikėtų vadovautis. Klijai gali būti pilami ant paruošto paviršiaus arba dozuojami mentele su dantukais. Klijais dengiamas plotas, kurį galima patogiai pasiekti. Tiesa, vertėtų klijų naudojimo instrukcijoje pažiūrėti nurodytą klijų nugarinimo laiką.

Užpylus klijus ant grindų pagrindo, jie išskaidomi statmenai klojimo krypčiai, vėliau – lygiagrečiai. Turi susidaryti vientisas, tolygus sluoksnis. Klijais padengto ploto pabaiga turi būti už plytelių ar lentelių ploto ribos.

Įprastai klijuoti vinilo plyteles ar lenteles pradedama patalpos viduryje ir judama į kraštus. Šių rekomendacijų derėtų laikytis, nes  tai greičiausias ir patogiausias būdas dangai klijuoti. Greta klojama plytelė su maksimalia jėga stumiama prie jau sudėtos eilės. Taip pat su savimi reikėtų turėti drėgną šluostę klijų pertekliaus pašalinimui nuo siūlių. Atlikus klijavimo darbus, būtina dangą suvoluoti statybiniu volu. Taip pašalinami oro burbuliukai ir tuo pat metu užtvirtinamas paviršiaus ir vinilo dangos sukibimas. Ant dangų vaikščioti ir jas plauti rekomenduojama ne anksčiau kaip po 48 val.

Galbūt iš pirmo žvilgsnio paviršiaus lyginimas ir vinilo dangos klijavimas neatrodo itin sudėtingas, bet dažnai šis darbas dėl patirties stokos tampa tikru iššūkiu. „Solido“ specialistai pataria klijuojamos vinilinės dangos montavimą patikėti savo srities profesionalams.

Click dangos montavimas – mažiau įgudusiems

Jeigu klijuojamos vinilo dangos montavimas tikrai ne kiekvienam įkandamas, dangą su Click užraktu veikiausiai sumontuotų beveik kiekvienas. Lentelės kraštuose turi užraktus, kurių pagalba susijungia. Lentelė lengvai jungiasi su kita lentele, tad grindų dėjimo procesas greitas ir nereikalaujantis daug specifinių įgūdžių.

Click tipo danga dažniausiai pasirenkama esant kiek didesniems nelygumams. Vis tik net ir šio tipo vinilinė danga turėtų būti montuojama ant kuo lygesnio ir stabilesnio pagrindo. Click dangą galima rinktis iš dviejų variantų – standartinio, kuomet klojamas atskiras paklotas arba lentelių su integruotu paklotu.

Kuris variantas praktiškesnis? „Solido“ sako, jog pasirinkus lenteles prie kurių priklijuotas paklotas – neprašausite. Nebus papildomo vargo, o ir laiko susitaupys, nes nereikės atskirai pjaustyti ir kloti pakloto. Paklotas reikalingas dėl pagrindo stabilumo, lygumo, vaikščiojimo garsų sugėrimo. Optimaliausias pakloto storis – 1,5 mm. Storesni paklotai yra minkštesni, todėl dėl vaikščiojimo gali išsinerti ir sulaužyti užraktą.

Baigus Click tipo vinilo dangos montavimo darbus, ant grindų vaikščioti galima iš karto.

#

Apie grindų įrengimą jums patars Mantas Karpavičius

Susisiekime dėl susitikimo jau šiandien

+37068286085 arba info@solido.lt