Svarbu

Kainos yra preliminarios ir derinamos kiekvienu atveju atskirai.

Medis yra “gyva medžiaga”, todėl atspalviai ir tekstūros gali skirtis nuo nuotraukos. Todėl geriausia būtų apžiūrėti pavyzdžius mūsų salone ir pasitarti su konsultantu.

Valymas ir priežiūra

Nustatyta, kad dangos pirkimo išlaidų ir valymo išlaidų santykis per 20 naudojimo metų yra maždaug 8:92. Taigi verta investuoti į aukštos kokybės dangą, kuri buvo suprojektuota galvojant apie išlaikymo išlaidų sumažinimą. Bendra grindų dangos vertė priklauso nuo pačios dangos kainos bei nuo eksploatacinių išlaidų už nustatytą laikotarpį. Deja, dažnai planuojant pirkimą pamirštama apie eksploatacines išlaidas, nors didžiausios išlaidos patiriamos būtent dėl valymo ir išlaikymo. Geriausių efektyvios priežiūros ir naudojimo sąlygų analizė ir pasirinkimas duos naudos ateityje. Taigi tinkamos grindų dangos su geromis jos valymo savybėmis pasirinkimas yra būtinas, norint pasiekti žemiausias bendras eksploatacijos išlaidas.

Tarkett koncerno dangos kurioms yra skirta ši instrukcija, yra heterogeninės struktūros ir turi unikalią paviršiaus sustiprinimo poliuretanu PUR Reinforced sistemą.

Naudojant poliuretaną PUR Reinforced, be dangaus paviršiaus išlyginimo, buvo pasiekti keli esminiai bruožai, kurių dėka Tarkett  dangos yra pripažįstamos kaip:

  1. lengvai išlaikomos švarios;
  2. taupios dėl sumažinto cheminių priemonių ir vandens sunaudojimo valymui;
  3. labai higieniškos – ant jų paviršiaus nesivysto mikroorganizmai;
  4. paruoštos naudoti dėl paviršiaus apsaugos;
  5. estetiškos;
  6. nekenkiančios natūraliai aplinkai.

Dėmesio: Poliuretanu PUR Reinforced sustiprintos dangoms nereikia naudoti apsauginių sluoksnių. Pakankama toliau instrukcijoje aprašyta priežiūros priemonė yra sausas poliravimas.

Vaško ar kitų blizginančių priemonių (akrilo, lakų) naudojimas dangų paviršių padaro lipnų. Be to, periodiškai dangas vakuojant, sutrikdomas įstaigos darbas, reikalinga iš patalpų maksimaliai pašalinti baldus, ilgas vaško džiūvimo laikas.

Taip pat enorimas tokios priežiūros efektas gali būti higieniško jų pobūdžio sumažinimas, o tuo pačiu mikroorganizmų vystymuisi palankių sąlygų sukūrimas.

Pradinis valymas (po dangos įrengimo):

  1. dulkių išsiurbimas, grindų nušlavimas arba sausas nuvalymas, siekiant pašalinti dulkes;
  2. jeigu būtina, prieš pradedant šveitimo procesą grindis reikia nuvalyti drungnu vandeniu (didelių paviršių atveju rekomenduojama naudoti plovimo mašinas); Rekomenduojami detergentai su pH 7-8 (atskiesti visada pagal gamintojo rekomendacijas).
  3. nupoliruoti paviršių poliravimo mašina, naudojant baltą ar šv. rudą diską.
 

Kasdienis tvarkymas

Kasdienis tvarkymas, kurio metu nuo grindų pašalinamos dulkės ir purvas - tai dulkių siurbimas ir/arba sausas valymas mikroaudinio šluoste arba lengvai suvilgyta plaušine šluoste. Tam rekomenduojama naudoti plaušinę šluostę su trumpais plaušais.

Sudrėkinant plaušinę šluotą reikia prisiminti, kad valymo priemonės negalima pilti ant grindų, reikia purkštuvu sudrėkinti ja plaušinę šluotą.

Valymas mašinomis: siekiant geriausio rezultato, rekomenduojama naudoti plovimo mašinas (rekomenduojama patalpoms, kur vyksta intensyvus judėjimas ir kur yra dideli paviršiai, pvz., ligoninės, prekybos centrai).

Periodinis (generalinis) valymas

Dangas reikia sudrėkinti valymo priemonės ir vandens tirpalu, kurio pH 10-11.
Reikia palaukti maždaug 5 minutes, o tada pradėti plauti plovimo mašina  su raudonu nailoniniu disku (maksimalus apsisukimų skaičius yra 300 apsisukimų per minutę).
Po šveitimo vandenį reikia surinkti siurbliu, o grindis praskalauti nedideliu vandens kiekiu. Paviršių kruopščiai išdžiovinti.

Jeigu būtina, visą procesą reikia pakartoti. Išdžiūvus dangai, paviršius poliruojamas sausai, naudojant šv. rudą ar baltą  nailoninį diską bei poliravimo įrenginį, užtikrinantį maždaug 1000 apsisukimų per minutę (žr. priežiūra). Detergentus visada reikia naudoti pagal jų gamintojų rekomendacijas.

Priežiūra

Sausas poliravimas – tai nepaprastai efektyvus po kurio laiko ant dangos paviršiaus galinčių atsirasti įbraižymų šalinimo metodas. Poliravimą geriausia yra atlikti tiesiogiai po grindų nuvalymo (generalinio) mašina. Sausai išpoliruota danga yra atsparesnė nešvarumams.

Reikia prisiminti apie tinkamo poliravimo disko pasirinkimą (geriausias rezultatas pasiekiamas naudojant šv. rudą diską, jei paviršius itin sudėvėtas – raudoną diską, esant 1000-1500 apsisukimų per minutę). Sausą poliravimą reikia atlikti, atsižvelgiant į dangos nusidėvėjimo laipsnį. Poliruoti reikia tik tą paviršių, kuriame vyksta intensyviausias judėjimas. Vidutiniškai tai yra tik 20% bendro grindų ploto.