Svarbu

Kainos yra preliminarios ir derinamos kiekvienu atveju atskirai.

Medis yra “gyva medžiaga”, todėl atspalviai ir tekstūros gali skirtis nuo nuotraukos. Todėl geriausia būtų apžiūrėti pavyzdžius mūsų salone ir pasitarti su konsultantu.

Kaip išsirinkti tinkamas grindis

Grindys – tai vienas svarbiausių namų interjero elementas, todėl labai svarbu, jog Jūs pasirinktumėte teisingą variantą, atitinkantį Jūsų lūkesčius bei poreikius. Svarbu įvertinti, koks bus grindų naudojimo intensyvumas, aplinkos poveikis, spalvinis žaismas ir panašiai. Taigi šioje skiltyje nuosekliai apžvelgsime temą, ko ieškoti ir kaip išsirinkti tinkamas grindis. 

Pirmiausia įsivertinkite kas Jūsų namams tiks labiau: parketlentės, PVC dangos namams, kamštinė danga ar kita?

Pagrindinis skirtumas tarp šių pozicijų yra tas, kad parketlentės yra pagamintos iš natūralaus medžio, o PVC dangos skirtos namams ar komercinėms patalpoms, gaminamos iš PVC. Parketlentės visose Jūsų patalpose atrodys žaismingiau, nebus pasikartojančios medžio faktūros. Kadangi grindys atlieka ne tik vizualinės puošybos funkciją, tačiau Jūs ant jų fiziškai vaikščiojate, medinės parketlentės suteiks šiltumo bei jaukumo jausmą Jūsų namams. PVC dangų pagrindinė funkcija yra atsparumas pažeidimams, drėgmei, nusidėvėjimui. Dėl savo storio (2,5 mm), šios dangos puikiai tinka šildomoms grindims, nes labai greitai išyla ir atiduoda šilumą namams, taupydamos Jūsų pinigus. Tobulėjant grindų gamybos technologijoms, gamintojai pasiekė stulbinamus rezultatus. Šiuo metu gaminamos PVC lentelės taip gerai atkartoja natūralios medienos faktūrą, jog ne kiekvienas žmogus gali iškart atskirti natūralias parketlentes nuo PVC lentelių. 

Taigi, apie parketlentes:

Jei nusprendėte rinktis parketlentes, turėtumėt nuspręsti, ar norite rinktis plačias, vienos juostos parketlentes, ar klasikines trijų ar dviejų juostų parketlentes. Jeigu tai trisluoksnės parketlentės, tai naudojimo ir praktiškumo atžvilgiu jokio skirtumo nejausite. Pagrindiniai skirtumai atsispindi grindų išvaizdoje bei šiek tiek kainoje. Populiariausių kolekcijų parketlenčių storis (Salsa ar Epoque) yra 14 mm. Šios parketlentės turi 3,6 mm dėvimąjį sluoksnį, tuomet vidurinį, skersuotos medienos sluoksnį, neleidžiantį grindims riestis ir suktis, bei apatinį sluoksnį, stabilumui užtikrinti. 

 

Grindys paprastai būna lakuotos arba alyvuotos. Lakuotos grindys paprastai yra tvirtesnės ir ilgaamžiškesnės. Alyvuotos grindys malonesnės bei švelnesnės, tačiau reikalauja dažnesnio atnaujinimo bei priežiūros. Lakuotų bei alyvuotų grindų kasdieniam valymui Tarkett rekomenduoja naudoti Tarkett Bioclean valiklį, kuris puikiai tinka kasdieniam valymui. Jei lakuotos parketlentės nėra fiziškai pažeistos (nereikalingas šlifavimas),  Tarkett rekomenduoja atnaujinimo priemonę Refresher. Naudojimas tikrai paprastas, o efektas bus ilgalaikis ir žymus. Šį grindų atnaujinimą galite padaryti patys, be profesionalo pagalbos tiesiog padengdami parketlentes atnaujinimo priemone, užpildančia medienoje atsiradusius mikro įbrėžimus. 

Kitas etapas renkantis parketlentes – grindų atspalvis. Šiuolaikinės technologijos leidžia rinktis iš labai plataus grindų atspalvių asortimento. Todėl iškart nuspręskite ar rinksitės klasikinio dizaino (natūralaus ąžuolo ar uosio) parketlentes, ar rinksitės grindis, turinčias pilką, balkšvą, rusvą arba gelsvą atsplavį. Svarbu žinoti, jog tamsios grindys Jūsų būste atrodys prabangiau, tačiau reikalaus daugiau priežiūros, nes ant jų nesunkiai matysis dulkės. 

Visada rinkdamiesi parketlentes atsižvelkite, koks užraktas naudojamas. Tarkett naudoja dviejų tipų užraktus, tai Ultralock ir 2-Lock. Skirtumas tas, jog Ultralock užraktą turinčios grindys yra tiesiog sukalamos viena su kita, o 2-Lock užraktą turinčios grindys ne tik susineria ir susirakina viena su kita per lentos ilgį, bet dar ir susikabina iš galų. Paprasčiau tariant, parketlenės viena su kita yra sukabinamos iš visų keturiu pusių, kas neleidžia lentoms vaikščioti ir atsirasti nepageidaujamiems tarpams. 

Vietoje Tarkett trisluoksnių parketlenčių galima rinktis dvisluoknį parketą. Išvaizdos bei kokybės savybės išlieka tos pačios kaip ir trisluoksnio parketo, tačiau dvisluoksnės parketlentės visų pirma yra storesnės (20 mm), platesnės (pločiai 165mm, 180mm arba 250 mm), visada alyvuotos, bei su storesniu darbiniu sluoksniu (5 mm). 

Pagrindinis šių parketlenčių privalumas yra tas, jog jos gaminamos Lietuvoje, bei prie jų dirba tikri savo srities profesnionalai. Kiekviena parketlentė yra atrenkama, paržiūrima ir patikrinama atskirai. Tai užtikrina nepriekaištingą kokybę. 

Susidėjus šias grindis rekomenduojame jas padengti su Hardoil alyva, kurios suteiks grindims patvarumo ir alyvuotos grindys Jums tarnaus kur kas ilgiau. Reikia pastebėti, jog šį parketą labiausiai mėgsta prabangių namų savininkai Skandinavijos šalyse, kavinės bei restoranai. Įmonėms pageidajnt, ant parketlenčių galima išgraviruoti įmonės pavadinimą, logotipą ar bet kokią kitą informaciją. Tai grindims suteiks unikalumo bei savitumo.  

Be abejonės, ganėtinai sunku yra apžvelgti visus kiekvienų grindų privalumus bei minusus trumpame straipsnyje, todėl geriausia yra gyva pardavėjo konsultacija. 

 

LVT lentelės namams (PVC danga namams):

Visiškai naujos kartos grindys, skirtos namams. Būkite tikri, jog dangos Jums tarnaus labai ilgai. Nuspręskite, kokio dizaino pageidaujate: natūralaus medžio ar granito, marmūro, cinko ir t.t. Rinktis galėsite iš 60 skirtingų medžio dizainų, todėl tikrai rasite tokį atspalvį, kuris geriausiai atitiks Jūsų lūkesčius arba 40 akmens, marmuro, betono, cinko dizainų. Renkantis iš medžio imitacijų galite rinktis dviejų rūšių PVC dangas: klijuojamas pvc lenteles (2,5 mm) arba suneriamas lenteles (4-5 mm). Pagrindinis skirtumas tarp šių PVC dangų yra paskirtis. Storesnės suneriamos PVC lentelės dažniausiai naudojamos atnaujinant namus (klojama ant senos dangos naudojant tik paklotą). Na o 2,5 mm storio PVC dangos klijuojamos tiesiai prie betoninės dangos. Šių dangų klojimui reikalingas labai gerai paruoštas pagrindas (išlietas savaime išsilyginantis mišinys, betonas turi būti šlifuotas). Visos PVC dangos puikiai tinka vonios kambariui, nes drėgmė neturi jokio poveikio šių dangų savybėms. Taip pat skiriasi ir darbinis sluoksnis. Suneriamos PVC dangos turi 0,3-0,5 mm darbinį sluoksnį, o klijuojamos 0,55-0,7 mm darbinį sluoksnį. Kuo storesnis darbinis sluoksnis, tuo didesnis ir geresnis dangos atsparumas mechaniniam poveikiui. 

Paprastai medžio imitacijos lentelės turi nuožulnas iš visų keturių pusių, o tai suteikia grindims dar daugiau panašumų su natūraliomis medžio parketlentėmis.