DUK

Dažniausiai užduodami klausimai

APIE MEDINES GRINDIS
Kuri medžio rūšis kiečiausia?

Mūsų turimų parketlenčių medžio kietumas yra matuojamas pagal Brinell‘io skalę. Brinelio skalė

Ar tinka medinės grindys šildomoms grindims?

Parketas šildomoms grindims tinka, jei betono paviršiaus temperatūra neviršija 27 laipsnių. Ant šildomų grindų nerekomenduotina naudoti buko ir klevo medieną.

Ar bėgant laikui keičiasi medienos savybės ir išvaizda?

Kadangi medis yra „gyva“ medžiaga, bėgant laikui išvaizda, be abejonės, šiek tiek keičiasi. Medžio spalvą įtakoja gaminio naudojimo intensyvumas bei ultravioletiniai saulės spinduliai. Paprastai skirtumas labiau matomas ant tamsesnius atspalvius turinčių parketlenčių. Ant natūralios ar šviesesnės spalvos parketlenčių spalvų pakitimai matomi minimaliai.

Kokie lakai rekomenduojami medienai ir parketui?

Kiekvienas gamintojas naudoja skirtingus lakus bei alyvas savo produkcijai padengti. Tarkett gamintojas naudoja Proteco lakus, kurie yra vieni iš stipriausių rinkoje. Tuo tarpu Tilo gamintojas daugiausiai naudoja alyvą, sustiprintą UV spinduliais arba prisotintą deguonimi.

Geriau lakuotos ar alyvuotos grindys?

Lakuoti yra kur kas populiariau, nes taip paruoštų grindų eksploatacija yra paprastesnė. Tinkamas lakas padidina atsparumą dilimui, įbrėžimams, cheminėms medžiagoms, yra ekologiškai švarus, lengvai prižiūrimas. Tačiau daugeliui žmonių patinka alyvuotos grindys dėl to, kad ši priemonė nesudaro blizgios plėvelės ant medienos paviršiaus, o įsigeria į medieną, leidžia jai kvėpuoti. Tokių grindų priežiūra taip pat nesudėtinga, tik priklausomai nuo judėjimo intensyvumo alyvos sluoksnį reikės dažniau atnaujinti. Taigi veinareikšmiškai atsakyti kas būtų geriau yra neįmonoma.

Kokia suteikiama garantija gaminiams?

Namų naudojimo sąlygomis suteikiama 30 metų garantija.

APIE PARKETĄ
Kuo parketlentė geresnė už masyvą?

Parketlentės visų pirma yra Ekologiškesnės - sunaudojama gerokai mažiau medžio pagaminti tam pačiam kiekiui produkcijos. Antra – medžio masyvo grindys turi savybę lenktis ir įgauti „Banano efektą“. Tuo tarpu skirtingi parketlenčių sluoksniai neleidžia parketlentėms lenktis. todėl parketlentės jums tarnaus ilgiau. Trečia – šildomoms grindims medžio masyvo grindys nerekomenduojamos, kai tuo tarpu parketlentės tam tinka puikiai.

Kuo Tarkett parketas skiriasi nuo kitų gamintojų?

Tarkett gamintojas yra vienas didžiausių gamintojų pasaulyje, nuolat atnaujinantis savo produkcijos asortimentą, atspalvius, techninius parametrus. Tarkett pagrindinis tikslas yra paruošti kokybišką produktą tiksliniam klientui, o ne parduoti kuo daugiau. Ilgametė patirtis šiam koncernui leido priartėti prie tobulumo parketlenčių gamybos srityje, todėl kiekvienas sprendimas yra pagrįstas techniniais skaičiavimais.

Kiek kartų galima nušlifuoti Tarkett parketą?

Kiekvieną parketą galima šlifuoti skirtingą kartų skaičių priklausomai nuo darbinio sluoksnio storio. Standartinis Tarkett parketlenčių darbinis sluoksnis yra 3,6 mm, kuris gali būti šlifuojamas iki 5 kartų.

Kuo ypatingas Tarkett lakas?

Tarkett naudoja Proteco laką, kuris šiuo metu yra vienas iš stipriausių lakų rinkoje. Šis lakas neleidžia ant parketlenčių atsirasti mikro įbrėžimams. Gali būti skirtingi Proteco lakai – matinis ir blizgus, todėl tai dar labiau praplečia pasirinkimo ribas.

Ar paklotas parketui yra reikalingas?

Paklotas reikalingas tuo atveju, jeigu parketlentes klojate plaukiojančiu būdu. Taip grindys yra dalinai apsaugomos nuo galimos pagrindo drėgmės, taip pat pagerina akustines savybes. Jeigu parketlentes klijuojate prie pagrindo, paklotas nereikalingas.

Kuo skiriasi dvisluoksnis nuo trisluoksnio parketo?

Dvisluoksnės parketlentės nuo trisluoksnių parketlenčių skiriasi savo techniniais parametrais: storiu, medienos rūšiavimu, paviršiaus apdirbimu bei kitomis savybėmis. Klientams, namuose įsirengusiems šildomas grindis rekomenduojame trisluoksnes parketlentes dėl mažesnės šiluminės varžos, o pirkėjui, norinčiam į savo namus įnešti natūralumo ir autentiškumo, siūlome rinktis dvisluoksnes parketlentes.

Ar galima naują parketą kloti ant senojo?

Galima tuo atveju, jei senasis parketas yra lygus ir tvarkingas, taip pat jeigu senasis parketas yra priklijuotas prie pagrindo. Pastaruoju atveju senojo parketo demontavimas gali būti ilgas ir brangus procesas.

Kada, remontuojant būstą, rekomenduojama kloti parketlentes?

Kloti parketlentes rekomenduojama paskutiniame buto remonto etape. Geriausia – prieš paskutinį sienų dažymą.

Ar parketlentės lengvai braižosi?

Medis yra „gyva“ medžiaga, todėl natūralu, jog jis yra ganėtinai minkštas. Tarkett Proteco lakas grindis apsaugo nuo mikro įbrėžimų, tuo tarpu mechaniškai stipriems įbrėžimams nėra atsparus joks medis. Kitaip tariant – moterims batus, su aukštais kulniukais, rekomenduojame avėti gatvėje, o ne namie.

Ar galima parketą kloti vonioje?

Vonioje kloti parketlenčių negalima dėl didelės patalpos drėgmės bei vandens.

Kuri grindų danga yra geriausia – parketas, laminatas, kiliminė, kamštinė, etc.?

Vieningo ir teisingo atsakymo į ši klausimą nėra. Kiekviena iš paminėtų dangų yra geriausia skirtingoms patalpoms. Gyvenamajame kambaryje, prieškambariuose ir pan, Jūs greičiausiai rinksitės parketlentes arba laminuotą grindų dangą. Tuo tarpu miegamuosiuose kambariuose galbūt norėsite ko nors šiltesnio, o tai Jums suteiks kamštinės dangos.

APIE GRINDJUOSTES
Ar grindjuostes reikia derinti su grindų dangos tipu ar medžiaga?

Grindjuostes rekomenduojama derinti su grindų danga. Dažniausiai kiekvienos rūšies parketlentės turi joms pritaikytas grindjuostes tiek spalviniu, tiek medienos atžvilgiu.

Kaip tvirtinti grindjuostes?

Grindjuostės tvirtinamos vienu iš dviejų būdų: klijuojamos prie sienos skystomis vinimis arba tvirtinamos „Clipstar“ sistema.

Ką galite papasakoti apie mineralus?

Mineralai yra natūralus reiškinys egzotiškos rūšies medžiuose. Jų gali atsirasti įvairiose lentos vietose esant sezoniniams temperatūros pakitimams, eksploatuojant.